Par mammām un bērniem Dubaijā.

Tā nu redz sanācis, ka lielāko dienas daļu pavadu kopā ar Rūdolfu pa dažādiem bērnu spēļu laukumiem un pa mājām. Arvien biežāk novērtēju to, kas man bija Latvijā – vecāki, kas rokas stiepiena attālumā, māsa, kas vienmēr brauc apciemot un tuvi radi, draugi ar kuriem sazvanīties, aizstaigāt ciemos un apmainīties ar informāciju bērnu audzināšanas jautājumos. Arī iespēja kaut kur un kādam Rūdolfu atstāt. Un šajās dienās izjūtu to tuvo cilvēku trūkumu sev blakus vēl vairāk, jo pa mājām dzīvojās arī Ēriks, kurš saķēris kaut kādu puņķošanās un klepošanas vīrusu ar augstu temperatūru. Tā nu esmu mamma 24/7 un vēl bonusā māsiņa, slimnieku kopēja.

Noteikti tas, cik labi mamma ar visu tiek galā ir atkarīgs arī no mazā cilvēka rakstura. Man, atzīšos, bieži ir dienas, kuras varētu nosaukt zeme paveries… Atceros, kad Rūdolfs ieradās šajā pasaulē, jau pirmajā dienā Aija Mikova teica:”Viņš jums tāds uzstājīgs!” Un tiešām! Viņai bija/ir pilnīga taisnība! Rūdolfa raksturu vēl labāk nodefinēt nebūtu iespējams. Puikam patlaban ir kāpšanas periods – jāuzlien ir visur! Vienalga vai tas ir galds, krēsls, skapis vai lete. Tad nu es caurām dienām ceļu viņu nost no visādām virsmām, skaidrojot, ka tā nevar darīt. Bet pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā. Divas dienas atpakaļ piedzīvojām pamatīgu izbīli. Rūdolfs uzrāpās uz vannasistabas tualetes poda, kāja paslīdēja un sasita zodu pret izlietnes malu, kā arī pakausi pret pašu podu. Brēcām abi. Skats bija tik šaušalīgs, ka to noteikti atcerēšos mūžam. Mazais pārbijies, vecāki arī. Aizvedām uz slimnīcu atrādīt. Tur piebļāva visu, jo neļāva sevi apskatīt. Pārbaudīja acis, paskatījās vai ausīs nav asinis, iztaustīja galvu, bet rentgenu netaisīja, jo atbildot uz miljoniem jautājumu par viņa uzvedību pēc kritiena tika secināts, ka varam doties mājās. Jābrauc atpakaļ tikai tad, ja sākas vemšana vai viņš zaudē samaņu. Visu nakti nespēju normāli aizmigt, jutos vainīga, ka nenosargāju bērnu, bet vismaz sirds mierīga par to, ka ārsti apskatījušies un secinājuši, ka viss ir labi.

Ierakstu par mammām un bērniem Dubaijā gribēju uzrakstīt jau sen, bet Rūdolfa gadījums man atgādināja, ka tas ir jāizdara. Pirmkārt, esmu laimīga, ka man dzīvē dota iespēja pašai audzināt savu bērnu, ka man nav vajadzīgas auklītes. Tomēr ne visi šeit saprot šādu izvēli. Jo nauda valda pāri visam. Svarīgāka ir karjera, nauda nevis tas, ka tu esi kopā ar savu bērnu. Piemēram, jau pieminētajā spēļu laukumā, kur mēdzam arī mēs ar Rūdolfu iet, mazais puika Džošuā, ieraugot mani, saka – mummy! Grib, lai ņemu viņu opā, nāk ar mani runāties… Man lūzt sirds domājot par to, cik ļoti viņš dienas laikā ilgojas pēc mammas, ja pirmo balto sievieti, ko redz spēļu laukumā, sauc par mammu.

Otrkārt, šeit mazus, sarkanus un krunkainus zīdaiņus var redzēt lielveikalos stipri biežāk kā Spicē. Atšķirība tikai, ka šeit lielveikalā ikdienā apgrozās stipri lielākas masas kā Spicē Ziemassvētku laikā. Tā pat nesaprotu, kāpēc bērnus, kas pārvietojās ar kājām jau kādus pāris gadus jāved ratiņos. Bērnam gadi 4-6, bet sēž ratos. Protams, arī fast food te valda un līdz ar mazkustīgo dzīvesveidu bieži var redzēt, ka ne tikai vecāki knapi kust, bet arī bērni.

Treškārt, nesaprotu, kāpēc tik attīstītā valstī neviens nav dzirdējis par ķengursomu kaitīgumu? Katrs trešais sīcis tiek stiepts ķengursomā. Protams, to nedara arābu sievietes savos palagos, bet gan progresīvi domājošās baltās sievietes. Tik pat nejēdzīgi liekas, ja ar zīdaini iziet pastaigā svaigā gaisā, mazo likt nevis ratos ar kulbu, bet vizināt autobeņķī, kas uzlikts uz ratu rāmja. Par krūts ēdināšanu jau vienreiz rakstīju. Te valda pudeles.

Ceturtkārt, bērnu drošība šeit ir nulles vērtībā. Bērni netiek vesti autobeņķos mašīnā. Viņi tur lēkā, spēlējās, dauzās, bet tas jums nav nekāds grants celiņš Pūres pagastā, bet gan Sheikh Zayed road, kur vidējais ātrums ir 120 km/h. Piedevām tās ir 6 joslas katrā virzienā.

Apmēram īsumā tā, ko varēju tagad atcerēties. Noteikti, ka ir vēl kas, kas patlaban piemirsies.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s