Latvieši Dubaijā?

Jā, tiešām ir! Dodoties uz šejieni, vienīgais cilvēks par kura eksistenci Dubaijā es zināju, bija Kaspars. Pirms Ēriks lidoja šurp mans ziņkārīgais fāterīts iegūglēja informāciju par Dubaiju un tur mītošajiem iespējamajiem latviešiem un uzgāja Kaspara blogu. Visi izlasījām ar interesi no a-z. Būtībā Kaspara blogu var uzskatīt par maniem PIRMSpirms iespaidiem par Duabiju un dzīvi šeit. Pagāja pirmais mēnesis svešumā un nolēmu uzjautāt Kasparam viņa bologā, kur tad atrodas viņa eļļiņu veikaliņš (kas par veikaliņu var uzzināt viņa blogā). Tā un šā, izrādās, ka ir pat facebook lapa, kur pulcējas latvieši, kas dzīvo Emirātos. Un tiek rīkots pasākums par godu 18. novembrim. Nezinu kāpēc, bet vēl dienu pirms pasākuma šaubījos vai iesim… Bet viss ir labs, kas labi beidzas, jo pasākumā piedalījāmies. Ja jūs zinātu, cik daudz foršu latviešu mīt Emirātos! Piedevām, pasākumā piedalījās ap 30 cilvēkiem, bet bija tādi, kas nebija ieradušies (facebook lapā ir ap 70). Un nedod dievs vēl visus tos, kas par šīs lapas eksistenci nemaz nezin. Nodziedājām visi himnu, uzēdām dažādus gan ar Latviju, gan ar ārvalstīm saistītus labumus, sapazināmies ar cilvēkiem un mājās braucām pacilātā noskaņojumā. Jau pasākuma laikā tikām ielūgti arī uz mazā Jēkaba 6 gadu dzimšanas dienas ballīti (kas arī bija super pasākums).

Un, ja jau pieminam latviešus, kas mīt šeit. Tad varu uzskatīt, ka esmu šeit ieguvusi arī draudzeni Agnesi, kas ir dzimusi, augusi Latvijā, bet lielu daļu savas dzīves pavadījusi Vācijā, pēc tam kādu laiku arī Libānā. Agnesei ir super ģimene – 2 bērni un vīrs. Vispār ar Agnesi iepazināmies jokaini. Tādas tikšanās gadās laikam tikai pāris reizes dzīvē. Draugiem.lv man pienāca vēstule, kur kāda sieviete prasīja vai man nav vajadzība pēc Sprīdīšu bibliotēkas grāmatām, tā kā esmu bildē ar bērnu un informācijā norādīts, ka dzīvoju Dubaijā, mēs varot varbūt satikties un tās grāmatas man noteikti noderēšot. Sākumā domāju – hmm? Ko tas varētu nozīmēt? Bet nu es arī esmu pieteikami dulla, lai teiktu – davaj! Tiekamies! Satikāmies, samainījāmies ar dažādām grāmatām (Sprīdīša bibliotēka gan vēl Rūdolfam bus par sarežģītu) un sākām čupoties. Kopīgi ejam pasportot, iedzert vīnu un skaisti papļāpāt. Prieks, ka esmu šeit satikusi Agnesi!

Otra interneta pazīšanās izveidojās pavisam nesen, kuru arī var uzskatīt par one in a lifetime. Domāju, ka manu blogu vien radi, draugi, paziņas lasa, kuriem esmu izstāstījusi, ka šī lapa eksistē, bet izrādās figu! Ir cilvēki, kas tiešām lasa manu blogu, kurus es nemaz nepazīstu! Tā nu mani atrada arī Bruno. Pēc tautības francūzis, bet sieva viņam latviete (kas gan mīt tagad Francijā ar abu kopīgajiem 3 bērniem). Norunājām, ka jāsatiekas! Tikšanās vieta bija pietiekami neskaidra, lai es ar ģimeni nokavētu stundu un, ieraugot Bruno, sarktu un bālētu aiz kauna… Vakars paskrēja nemanot! Katrā ziņā ir fantastiski apzināties, ka pasaulē mīt cittautību cilvēki, kas Latviju izjūt kā savu, runā skaisti un tekoši mūsu valodā un piedevām vēl piezīmē, ka arī ar pāris latviešiem atzīmējuši 18. novembri Abu Dhabi. Vai nav skaisti?

Tā kā tie, kas man prasa vai esam vienīgie dimdaru-damdaristi Emirātos – nē, neesam! Te mīt vēl daudzi atvēti, jauki, talantīgi, gudri, asprātīgi un smaidoši latvieši ar kuriem esmu iepazinusies un noteikti ir vēl tik pat daudzi ar kuriem iepazīšos!

Latvieši, kas svinēja 18. novembri Maigas viesmīlīgajā kultūras namā. Bildē gan nav visi...

Latvieši, kas svinēja 18. novembri Maigas viesmīlīgajā kultūras namā. Bildē gan nav visi…

2 domas par “Latvieši Dubaijā?

  1. Man vienmēr ir paticis tas,ka mēs ,latvieši, mākam sadraudzēties ārzemēs ar savējiem. Jo dzīvojot dzimtenē jau tādā veidā jaunus draugus nemeklējam. Bet esot prom,esam saliedētāki :)
    Tavi blogi ir superinteresanti

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s