Kā es kļuvu par rezidenti!

Pilnīgi kauns sametās, cik ilgu laiku esmu šo vietu atstājusi novārtā. Acīm redzot, pirmais entuziasms un optimisms par to, ka nu tik rakstīšu un nu tik būs, ir mazliet pagaisis, bet nav jau tā, ka galīgi nav ko rakstīt. Katru dienu pazib doma, ka o, šitas varētu būt interesanti un arī šitas… Nu tad, lai top ieraksts par to kā tikām pie rezidenta statusa jeb pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.
Sāksim ar to, ka, lai es ar Rūdolfu tiktu šeit par rezidentiem, Ēriks mums nokārtoja Family Resident Visa (kas būtība nozīmē to, ka, ja tētis te mums strādā un ir rezidents, tad varam kārtot šādu vīzu, nevis braukt vienkārši kā tūristi), šo vīzu vēlāk ir vieglāk pārtransformēt pavalstnieka statusa izdošanai (residency visa stamp).
Viss sākās ar to, ka vīrs rakstīja iesniegumu par katru ģimenes locekli Typing Center, kas esot, citēju: “ļoti šaurs, bez eiroremonta ūķis, kur knapi strādā kondiška.”. Bet toties tur ejot viss ātrāk nekā valsts Typing centros. Tad bonusā esot vēl jādabūn štempelis uz darba līguma imigrācijas departamentā, kā arī jāapstiprina Ārlietu ministrijā laulības apliecība un sīcim dzimšanas apliecība. Vīzas bija gatavas divu darba dienu laikā un tās tika kārtotas Dubai Imigration Authority centrālajā ēkā Al Jafilia . Sīkāks info par ģimenes vīzu te.

Pēc tam, kad vīzas kabatā un ģimene veiksmīgi ir kopā, sākās nākamā papīru kārtošana. Lai es tiktu pie pastāvīgas uzturēšanās atļaujas, man bija jāiziet medicīniskā pārbaude (visiem tā jāveic!). Mēs bijām Al Karama Medical Fitness Center , kas atrodas Al Karama rajonā.

Mājiņa Al Karama rajonā

Mājiņa Al Karama rajonā


Tur devāmies tikai tāpēc, ka pilsētā būtībā ir 3 vietas, kur veic medicīniskās pārbaudes ģimenes locekļiem, iebraucējiem. Šeit uz vietas ir iespēja rakstīt iesniegumu arī ID kartei, kā arī svarīgi, ka šeit nav tik daudz tumšo iebraucēju kā cituviet. Te sataisa visas analīzītes (nopumpē no rokas šļuku asiņu un uztaisa rentgenu), kā arī var uzrakstīt iesniegumu ID kartei. It kā nekas daudz nav jādara, bet tā ņemšanās ap 100 un 1 papīru, kā arī stāvēšana vienā rindā, tad otrā, tad trešajā un pēc katras rindas izstāvēšanas vēl jāiet pastāvēt pie kases lodziņa ir diezgan nogurdinoša. Šeit arī, pie analīžu nodošanas, sadalīta telpa divās daļās – sievišķiem un vīrišķiem.
Katrā ziņā šeit man bija jāpārbildējās, jo mana bilde, kas bija izgājusi cauri visas citas drošības kontroles, šajā ēkā nederēja. Papīrs neesot tāds kā vajag! Smieklīgākais tas, ka uzturēšanās atļaujā, kas ieķepināta manā pasē, bilde ir tā pati vecā!

Arī šī ir Dubaija!

Arī šī ir Dubaija!

Pēc šīs iestādes apmeklējuma jāapmeklē vēl viena, kur paņem pirkstu nospiedumus priekš ID kartes. To veicām Al Quoz Medical Fitness Center, kaut kādā ellē ratā gaģužņikā… Pilns ar rūpnīcām, noliktavām. Šajā rajonā dzīvo arī ļoooti daudz strādnieku – pakistāņi un indieši (par tiem kaut kad citreiz). Devāmies uz šejieni, jo pirmo vietu uz kuru devāmies (Al Satwa) nezināmu un mistisku iemeslu dēļ nevarējām atrast. Laikam bija piemeties vadātājs. Arī šeit viss nodalīts – vīrišķi pa kreisi un sievišķi pa labi. Sieviešu rinda 5x īsāka, bet tik un tā viss notiek gliemežu tempos.

Katrā ziņā tiem, kas taisās iet visam šitam cauri, jāapbruņojas ar naudu, jo jāmaksā ir visur un par visu (mēs ķep-ļep rēķinot, ieskaitot tos papīrus, kas bija jālegalizē arī Latvijā, sarēķinājām, ka mus tas prieks ir izmaksājis aptuveni 2500 dirhamu (aptuveni 375 ls), to, ka katrā vietā jāraksta iesniegums, jāpievieno 100 un 1 pases kopija, vīra pases kopija un dažās vietās arī vīra darba līgums un, protams, pacietību un vēlreiz pacietību. Un, kas nav mazsvarīgi, jānorij tas, ka arābu veči visur lien bez rindas.

Bildes no Al Karama rajona. Žēl, ka neko nenobildēju Al Quoz, jo tur var redzēt kāds izskatās iepirkšanās centrs, kas nav domāts tūristiem…

Kāds visu dienu noteikti centīgi zīmējis uzrakstu...

Kāds visu dienu noteikti centīgi zīmējis uzrakstu…

Reklāma gājēju tunelī :)

Reklāma gājēju tunelī :)

Sludinājums tajā pašā tunelī

Sludinājums tajā pašā tunelī

Viena doma par “Kā es kļuvu par rezidenti!

  1. Привет с Акменьрагса.Надеюсь,что ты читаешь по русски.Прочитала с интересом все твои публикациии. Особенно понравилось первые впечатления о Дубаи.Буду ждать твоих следующих публикаций.////Visu gaišu ///////////Apcveic jus ar pirmo Adventas/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s