To the top of Burj Khalifa

26. oktobrī sanāca mūsu radinieku pēdējā diena Dubaijā, jo 27. jau divos naktī šie sēdēja lidmašīnā ceļā uz Latviju (dažās dienas gan pirms izlidošanas atklājās, ka šie pilnā vai nepilnā sastāvā būs klāt jau pēc 2 nedēļām, tā kā gaidām atpakaļ!). Bija plānots nosvinēt un atvadīties grandiozi – ar braucienu uz Burj Khalifa. Jāpiebilst gan, ka šis bija mūsu otrs brauciens uz Burj Khalifa, jo pirmajā mēs aizbraucām tikai paskatīties torni no ārpuses, bet šoreiz braucām ar mērķi uzbraukt augšā. Ja arī tu, dārgais lasītāj, vēlies doties Burj Khalifa spicītē, tad iesaku biļetes iegādāties internetā, rezervēt konkrētu dienu un laiku, jo uz vietas cena ir ojojoj… 400 dirhami, kas ir aptuveni 60 lati. Ja biļeti pērk internetā, tad tās cena ir 125 dirhami (gandrīz 19 lati). Bērniem, protams, lētāk.

Kas ir Burj Khalifa?

Milzenis baigi liels... Nevar dabūt normāli bildē iekšā!

Milzenis baigi liels… Nevar dabūt normāli bildē iekšā!

Burj Khlaifa ir augstākā, cilvēka veidotā, būve pasaulē (829.8 m), kas, protams, lauzusi nevienu vien rekordu. Kā piemēram, tajā ir visvairāk stāvu – 163, visaugstāk uzbūvētais lifts (līdz ar to arī sanāk visgarākais lifta brauciens – 504m), kā arī 2. augstākais skatu laukums pasaulē, kas atrodas 124. stāvā jeb 452m augstumā. Katrā ziņā visu ko var palasīt par Burj Khalifa te – http://www.burjkhalifa.ae/ .
Burj Khalifa ēna...

Burj Khalifa ēna…

Ar saviem radiniekiem bijām norunājuši satikties laicīgi, lai nebūtu jāskrien pa galvu un kaklu, bet tik un tā mazliet sanāca, jo, lai tiktu uz vietu, kur laiž augšā Burj Khalifa, jāiziet labirintu labirints ar nosaukumu Dubai Mall . Tas ir vēl viens lielākais, varenākais bla bla bla pasaulē. Katrā ziņā man tur bail iet iekšā, ja nu pazūdu… Vispār, lai no metro aizietu līdz Dubai Mall ieejai, kas ir savienota ar metro staciju, ja nekļūdos, ir jāiet 30 minūtes, ja ne visas 40… Katrā ziņā, ja došos sirojumā pa megagigahiperūberlielveikalu, tad tam noteikti tiks atvēlēts speciāls ieraksts!

Lai tiktu Burj Khalifa 124. stāvā, kur atrodas skatu laukums, ir jāiziet drošības kontrolei līdzīgai kā lidostā. Tad tevi nofočē uz zaļā fona (beigās izrādās, ka tās bildes ir tik zemas kvalitātes un šausminošas, ka tādu naudu maksāt domājams, ka gatavs retais), jāuzkāpj pāris pakāpieni, jāpašļūc pa pāris slīdošajām lentēm un tad… Jāgaida minimum 30 minutes, kā vesta uzraksts rindas galā. Nav jau grūti, ja nav mazu bērnu, kuriem nāk miegs. Nekas, gaidām. Mazākie veiksmīgi un ātri aizmieg un mēs esam sagaidījuši savu kārtu, lai trauktos zibens ātrumā ar liftu. Teikšu kā ir – bija woow! Lifts aprīkots ar lampiņām, kas ieturētas Burj Khalifa stilā, mazi televīzoriņi, kas sniedz šādu un tādu informāciju par torni, kā arī stāvu skaitītājs. Brauciens ir ātrs un nesāpīgs. Mazliet aizkrīt ausis. Un tad ir nākamais woow… Tie skati! Tā mazā cilvēka sajūta… Elpu aizraujoši! Katrā ziņā, ja kādreiz esi Dubaijā – noteikti ir tā vērts!

Es arī mēģinu kaut ko nobildēt!

Es arī mēģinu kaut ko nobildēt!

Skats no augšas...

Skats no augšas…

Skudriņu dzīve tur lejā...

Skudriņu dzīve tur lejā…

Kādu brīdi visi pastaigājām, pafočējām un paši pafočējāmies, mazie pamodās, traucāmies atkal ar liftu lejā un gājām iekost kaut ko libāņu stilā. Bet par libāņu ēstuvēm atkal citu reizi :)

Skats no augšas

Skats no augšas

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s