Pirmie iespaidi.

Dubaijā ielidojām agri no rīta 4. oktobrī. Sanāk, ka gandrīz precīzi 3 nedēļas atpakaļ. Tu, cilvēks parastais ar bērnu padusē, esi diezgan noguris no lidojumiem (kopējais ceļojuma laiks ir aptuveni 8h) un spēj tik domāt, kā gribētos iekrist lielā, mīkstā gultā un pačučet, bet ar ielidošanu Dubaijas lidostā vēl nekas nebeidzas… Lidmašīna savas 20 minūtes vēl ripinās pa lidostas labirintiem, kamēr nonāk galamērķī, tad minūtes 10 tu pats velcies pa lidostas slīdlentēm un braucošajām trepēm, kamēr nonāc pie kontroles punkta, kur vēlreiz apskatās kas tu tāds par zvēru un vai tavi papīri kārtībā. Šajā pašā točkā tevi arī nobildē un veic tavas acs tīklenes skenēšanu. Aiz paguruma nemaz nezinu vai manas acis bija vaļā vai ciet… Un tikai tad tu stāvi un gaidi savu bagāžiņu, cerot, ka tā tiešām ir atlidojusi kopā ar tevi.

Pirmais šoka moments: atveras Dubaijas lidostas durvis un nāsīs iecērtas mitrs, tvanīgs, karsts gaiss. Ō mai gād… Tiešām? Mēs tikko ieradāmies no vietas, kur bija knapi +10… Piedevām starpposmā Stambulā lija. Puikam mugurā ir zeķubikses, garroku bodijs un botas. Nabags vispār nesaprot, kas notiek.

Otrais šoka moments: mans miegs ir pagaisis mirklī, kad taksis izkustās no vietas. Spēju tik elst, pūst un plikšķināt ar acīm… Neesmu bijusi Ņujorkā, piedodiet, nezinu ar ko salīdzināt, bet pirmais iespaids par Dubaijas arhitektūru – wooow, uh, ah, aaa, uuu…. Arī tas, ka ir nakts vidus, bet ielas pilnas ar braucējiem, kas traucas ar ātrumu aptuveni 120km/h.

Trešais šoka moments: Lai arī zināju uz kurieni dodos, arābus pilnā ekipējumā biju redzējusi vien bildēs vai nejauši Dānijas IKEA (tas jau ir cits stāsts…). Lēnām jau, protams, esmu pieradusi, bet tomēr arābu sievietes manī izsauc apbrīnu. Parandža viņām piešķir savdabīgu noslēpumainību, arī graciozitāti. Tiesa, to saku tikai par sievietēm. Vīrieši manī izraisa pretēju reakciju. Lielākoties apvēlušies kā kotletītes, izstaro bravūru.

Saistībā ar arābu sievietēm un viņu ģērbšanos patiesībā saistās arī ceturtais šoka moments. Brīnumainā kārtā arī šoreiz ir iepīts veikals IKEA. Ar vīru tur pavadījām vairākas stundas, jo meklējām dažādus štruntus mājas iekārtošanai. Šīs stundas bija nogurdinājušas mūsu mazo cilvēku, tāpēc biju iesējusi puiku slingā (tiem, kas nezin, kas ir slings – lūk, te var paskatīties, kas tas par zvēru), kur viņš svētlaimīgi susināja. Neviens tam īpašu vērību nepievērsa. Līdz brīdim, kad nejauši mans acu skatiens sastapās ar kādu arābu sievieti ap gadiem 50, kura pēkšņi atsedza seju, lai man uzsmaidītu. Pirmajā mirklī apstulbu, bet, braucot mājās, vairākas reizes atcerējos to viņas skatienu, lēno un vienlaicīgi zibenīgo rokas kustību un mīļā smaidā starojošo muti. Patiesībā ik pa laikam šo epizodi atceros. Tāda savdabīga burvība.

Un patiesībā par sievietēm parandžās un IKEA veikalu man ir vēl viens stāsts. Kārtējo reizi meklējām štruntus mājai un šoreiz bijām ieradušies ar bērnu ratiem. Lai nokļūtu uz IKEA 2. stāvu, jāiet garām bērnu rotaļu istabai (viltīgie IKEA, ne?), kur valda vispārējs haoss un sacīkstes, kuram skaļāka rīkle. Mūsu kukainis, acīm redzot, arī vēlējās piedalīties, bet mēs uzstājīgi stūmāmies garām un maršējām lifta virzienā, kur jaunskungs arī sāka čīkstēt. Priekšā stāvošā arābu sieviete sāka satraukties, ka bērns no viņas baidās. Sāka cilāt mutes aizsegu un smieties, ka viņa jau tāds pats cilvēks vien ir, lai arī līdzīga Betmenam, bet, lai no viņas nebaidās. Pasmējāmies un vienojāmies kopīgā dziesmā, ka mazais škandalē ne jau Betmena dēļ, bet foršās ballītes dēļ 1. stāvā. Un arī šis tomēr bija šoka moments. Biju saklausījusies šausmu stāstus, ka arābu sievietes nedrīkst ne fotografēt un vispār – labāk pat uz viņām neskatīties. Tomēr pierādās, ka ne viss ir balts vai melns. Protams, varbūt pagaidām man vienkārši ir paveicies.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s